Mindfulness

laskavá zbraň proti stresu a negativním myšlenkám

V dnešní rychlé době platí víc než jindy, že abychom mohly dlouhodobě zvládat všechny povinnosti, musíme se naučit zpomalit. Tomu nás může naučit mindfulness neboli všímavost. Jde o soubor technik, které pomáhají prožívat přítomný okamžik a zaznamenávat to, co se děje v naší mysli, v těle a kolem nás. Techniky mindfulness nás dokážou přeladit z režimu „autopilota“ do přítomnosti. Pravidelným praktikováním výrazně zlepšují každodenní život i vztah k sobě.

Taky se občas přistihnete, že jste duchem nepřítomná? 

Stane se vám někdy, že chcete zavolat kamarádce, ale pak začnete brouzdat na internetu, uvaříte si kávu, začnete umývat nádobí a na svůj původní záměr úplně zapomenete? Nemůžete večer usnout, protože se vám v hlavě honí myšlenky na včerejší schůzku s nadřízeným nebo na hádku s partnerem? Cítíte se vyčerpaná a víte, že od povinností vás nezachrání ani víkend? Přistihla jste se už několikrát u toho, že na vás děti mluví, ale vy jste duchem nepřítomná? Nemáte čas na sebe, ale víte, že potřebujete změnu? 

Klademe na sebe velké nároky a dostáváme se do kolotoče stresu a psychického vypětí, které často vyústí v nemoc nebo psychické problémy. Techniky mindfulness jsou jednoduché, zaberou pár minut denně a přináší nepopiratelné benefity. Přínosy mindfulness byly potvrzeny více než tisícovkou vědeckých studií (Hardvard University ad.). Ve firemním prostředí je úspěšně využívají firmy jako Google, Twitter, Intel, Ford a další. 

Jaké jsou přínosy pravidelného praktikování mindfulness? 

V jakých oblastech vám může mindfulness pomoct?

  • Pomáhá při soustředění, zlepšuje paměť a produktivitu.
  • Redukuje stres a zvyšuje schopnost zvládat své emoce a reagovat pod tlakem.
  • Pomáhá potlačovat úzkostné stavy, strach a panické ataky. 
  • Zmírňuje projevy depresí a fóbií. 
  • Podněcuje kreativitu a zrychluje proces učení.
  • Zlepšuje spokojenost sama se sebou i ve vztazích.
  • Přináší větší vyrovnanost, psychickou odolnost, duševní pohodu a klid. 
  • Zlepšuje kvalitu spánku.
  • Má pozitivní účinky na imunitní systém atd.

Osmitýdení kurz Mindfulness ve vztazích (RMT)

Chcete se naučit lépe zvládat stres, získat větší nadhled v mezilidských vztazích, nebo zlepšit své komunikační dovednosti?

Zvu Vás na v 8týdenní program Relational Mindfulness Training (RMT), který se zaměřuje na rozvoj mindfulness (všímavosti) v komunikaci a interakci s druhými lidmi.

Program je navržen tak, aby Vám pomohl stát se sebevědomější, stabilnější a pozornější. Program pomáhá výrazně snížit stres, zlepšit psychickou odolnost a také rozvinout pozornost, empatii a komunikačních dovednosti.

Program bude otevřen v roce 2023. 

Více informací o kurzu zde.

Meditace

Vychutnejte si čas pro sebe s výjimečnými meditacemi. Můžete se do nich zaposlouchat, kdykoli to budete potřebovat. Vstávejte odpočatá, jako byste se právě vrátila z procházky přírodou díky meditaci Přírodou v nás. Oddejte se kvalitnímu spánku s meditací Na dobrou noc. Najděte v sobě oázu klidu, do které se můžete kdykoliv vracet u nahrávky Bezpečné místo uvnitř. Meditace vám pomohou naladit se na přítomný okamžik, zklidnit se a odpočinout si.

S touto meditací usnete, ani nebudete vědět jak. Vezmu vás na vaše oblíbené místo v přírodě, kde se ponoříte do ticha usínajícího lesa. Pozvěte na pomoc své smysly a uvolněte své tělo. Vychutnejte si západ slunce a rozlučte se s končícím dnem. Je čas přivítat noc a odevzdat se klidnému spánku.
Nalaďte se na své tělo a poslouchejte, jak k vám promlouvá. Najděte pevný bod sama v sobě, který vám pomůže ustát kdejakou bouřku, stres a napětí. Objevte svůj vnitřní chrám, oázu klidu, své doma. Prozkoumejte své nitro a najděte tam klidné místo, na které se budete moci kdykoli vracet.
Pociťte sílu svého ženství. Poznejte generace žen, které tu byly před vámi a mohou vám být moudrými průvodkyněmi a oporou i dnes. Vstupte do ženského kruhu, kde si můžete dovolit být sama sebou. Najděte si 12 minut na meditaci, která citlivě probudí vaši ženskost.

Meditace Přírodou v nás

ZDARMA
Vstávejte s radostí. Přiveďte les, vůni luk a ptačí zpěv do vaší ložnice. Zažijte rozbřesk, i když jste třeba zrovna zavřená doma. Dopřejte si 10 minut jen pro sebe. Díky této meditaci pro dobré ráno se budete celý den cítit svěže, jako byste den začala procházkou po krajině.

Laskavá a pečující meditace

ZDARMA
Zastavte se během dne nebo navečer. Najděte si pár minut ticha a klidu a poslechněte si meditaci, která vás přivede k vašemu nitru. Dovolte si být k sobě laskavá a objevte místo v sobě, které vám pomůže setřást stres a uvolnit se, kdykoli to budete potřebovat.

Jak se meditace líbily dalším ženám?

„Právě jsem doposlouchala ranní meditaci Přírodou v nás. Nemám slov a zároveň dychtím po další meditaci s Tebou! Už od prvního ptačího zpěvu mi projel mráz po zádech a já věděla, že tu bude dokonalé. Byla jsem zvědavá. Tvůj hlas je úžasný, uklidňující, sametový, dokonale zapadá do celé meditace. Je jako pohlazení. Bylo mi s Tebou moc příjemně, a teď už vím, co si zítra ráno, pokud mi to bude dětmi dopřáno, pustím.“
Veronika Krajčovičováwww.veganwednesday.cz
“Kouzelných 10 minut! Meditace mi, něžně a příjemně, pomohla se probudit. Cítila jsem, jak získávám energii. Oslovily mně slovní detaily, které jí dodávají šmrnc a originalitu. Zamilovala jsem si Tvůj hlas i hudební pozadí. Některá slova se mě hluboce dotkla. Jako kdybys věděla, co potřebuji zrovna slyšet. Meditace mně většinou neosloví. Díky této jsem se ale ocitla na chatě a cítila jsem, jako bych šla do lesa na procházku. Probouzíš ve mně, nejen touto meditací, nové pocity a myšlenky. Těším se na další poslech.”
Lenka Kejzlarováhttps://motivacematerinkam.webnode.cz/
„Před pár dny jsem si stáhla meditaci ze stránek Petry Antošové a poté se vždy ráno zaposlouchala do jejího příjemného hlasu. Úplně mě vtáhla do jiného světa. Ačkoli jsem fyzicky byla doma v ložnici, najednou jsem na tváři cítila svěží ráno, vůni lesa, prsty jako by se dotýkaly kůry stromů a kolem mé hlavy tančil zpět ptáků. Byla to nádhera a já tak vědomě nastartovala nový den. Děkuji!”
Monika Tobolíková ilustrátorka, monikakresli.cz
„Meditace Bezpečné místo uvnitř je jedním slovem nádherná. Příjemně jsem se u ní uvolnila, na chvíli zapomněla na stres a povinnosti. Petra má moc příjemný hlas, který dokáže uklidnit a opravdu naladit na relaxaci. Děkuji.“
Pavlína Hůževkovácopywriterka, www.copywritingzplaze.cz