Etiopská odysea

Podcast o (ne)obyčejném životě česko-etiopské rodiny v Etiopii

Poslouchejte mě také na:

Cestování bylo mou vášní od nepaměti; naučilo mě pokoře, respektu, skromnosti a flexibilitě. Díky cestování jsem tím, kým jsem. I díky práci v oblasti mezinárodního rozvoje jsem procestovala svět. 

Začalo to hned po střední Velkou Británií, pak dalšími evropskými státy. Evropu mám procestovanou křížem krážem a k tomu velký kus Asie. Největším milníkem v mém životě bylo roční putování, kdy jsme se vypravili z Čech po zemi do Indie. Ve dvou, bylo nám dvacet, s pár dolary v kapse, s malým batůžkem na zádech. K Indii mám velice silný vztah a dlouho jsem si myslela, že pokud někde zakořením, bude to právě tam. Překvapivě je ale zemí, která se mi později stala druhým domovem, Etiopie. Poprvé jsem tu byla před deseti lety a od té doby se sem vracím. Druhým rokem žiji v jižní Etiopii se svou pětičlennou rodinou. S dětmi dostává cestování a život “za hranicemi” nový rozměr. Věřím, že je pro ně tou nejlepší školou.  

Letos mi bylo čtyřicet. Rozmanitost světa, ve kterém žijeme; chutě, barvy, vůně, tradice, hodnoty, různé perspektivy a hlavně lidé, mne nepřestávají fascinovat. Je to jako číst nesmírně poutavou, nikdy nekončící knihu, od které se nemůžu odtrhnout. Cestování je pro mne způsob života. Když jsem na cestách, mám pocit, že žiji naplno. Nejsem typ člověka, který dokáže být dlouho na jednom místě. Abych byla šťastná, potřebuji pohyb a změnu.  

Možná to bude věkem, či díky dětem, které jsou mými velkými učiteli, ale poprvé teď v životě cítím touhu usadit se. Podcasty miluji a poslouchám je často. Vlastní podcast je mým splněným snem. Dárkem k mým kulatinám. Je pro mne příležitostí uspořádat si myšlenky a zaznamenat to, co v téhle životní fázi a v téhle úžasné zemi jako česko-etiopská rodina, která je všude doma tak trochu napůl, zažíváme.  

K poslechu také na Spotify, SoundCloud, YoutubeApple Podcasts (iTunes),  Google Podcasts a brzy také na ceskepodcasty.cz.