Inspirujte se v ženském kruhu a objevte svou sílu

Dovolte si konečně zpomalit

Existuje místo, kde se ženy nesrovnávají, nebojují spolu, nezávidí si. Namísto toho se vzájemně podporují a sdílí své zkušenosti a moudrost, protože jim to pomáhá růst. Je to místo, kam chodí načerpat energii, zasmát se a vzájemně se obohatit, aby se pak vrátily domů a mohly být spokojenější v rolích žen, matek, manželek, dcer, sester, přítelkyň, kolegyň či milenek. Toto bezpečné místo se nazývá ženský kruh a je otevřeno pro každou z vás. 

Zažijte sílu sdílení v ženském kruhu. Staňte se součástí skupiny žen, které se rozhodly, že na život už nebudou samy.

I vy jste v kruhu vítána

Co jsou ženské kruhy?

Ženský kruh je místo pro setkávání a vzájemnou podporu žen. Ženské kruhy mohou probíhat naživo nebo online. Ženy ve skupině sdílejí své radosti i trápení a navzájem se podporují. Není zde prostor pro srovnávání se nebo rivalitu. Naopak je to příležitost učit se jedna od druhé, vzájemně se inspirovat a dodávat si odvahu v mnohdy nelehkých životních situacích. 

Ženské kruhy byly součástí života žen od nepaměti. V našich podmínkách například jako společné draní peří, kdy ženy sdílely své zkušenosti a vyprávěly si příběhy. Novodobé ženské kruhy fungují podobně. Pomáhají ženám růst a posilovat přirozenou ženskost.

Ženské kruhy jsou pro ženy

  • Bez ohledu na věk, postavení nebo životní zkušenosti.
  • Které nechtějí být na všechno samy, chtějí se svěřit a otevřít témata, která je tíží.
  • Jež hledají podporu a pochopení, nikoli nevyžádané rady. 
  • Kterým chybí sdílení a povídání si s kamarádkami.
  • Které se rozhodly zpomalit, odpočinout si a načerpat léčivou ženskou energii. 
  • Které chtějí probouzet svou ženskost a cítit se víc samy sebou.

Nebojte se vstoupit do ženského kruhu

Jak kruhy probíhají?

Ženské kruhy nabízí prostor pro práci na sobě, načerpání síly nebo pro řešení problémů. Kruhů se účastní vždy jen 10–12 žen. Jsou to ženy mladé i starší, vysokoškolačky, maminky na mateřské, zaměstnankyně, manažerky, vědkyně, podnikatelky i důchodkyně. Právě díky této různorodosti se ženy mohou vzájemně obohacovat.

Ženské kruhy začínají zpřítomněním se, meditací nebo vizualizací. Po seznámení s pravidly se otevírá téma kruhu. Ženy, které chtějí, se k němu vyjadřují, sdílí své radosti i strasti. Ostatní ženy na jejich příběhy mohou reagovat, ale nehodnotí je ani nedávají nevyžádané rady. Každá z účastnic může mluvit nebo jen poslouchat. Často jen vyslovení problému nahlas má očistnou moc a posouvá jeho nositelku blíže k vyřešení. 

Kruh nemusí být vždy jen o povídání si. Záleží na celkovém naladění skupiny. Kruhy mohou být prokládány volným tancem, automatickou kresbou a dalšími prožitkovými technikami, nebo naopak nabízet účastnicím více relaxačních technik. Vždy záleží na atmosféře a celkové dynamice skupiny.

Ženské kruhy v Praze

Zvu vás na pravidelná setkání v žižkovském Studiu Rovnováha

V roce 2023-2024 se budeme potkávat v těchto termínech ve Studiu Rovnováha, vždy od 18:00 do 21:00.

 úterý 3.října, k oslavám podzimní rovnodennosti

čtvrtek 23. listopadu, po dušičkách

pondělí 18. prosince, k příležitosti zimního slunovratu

středa 7. února, okolo Hromnic

pátek 22. března, k oslavám jarní rovnodennosti 

pondělí 6. května, o Beltainu

úterý 18. června, k příležitosti letního slunovratu

Potkáme se v ženském kruhu nebo u jiné akce? 

V této kategorii nebyly nalezeny žádné akce.

Kolik stojí ženské kruhy?

Ženské kruhy stojí 450 Kč za jedno setkání. 

Co o ženských kruzích řekly jejich účastnice? 

"Petra je prostě úžasná bytost, má v sobě spoustu vnitřní síly, pokory, klidu a moudrosti. Byla jsem součástí její skupiny žen v online a těším se moc na každou další příležitost naživo. Moc děkuju za vše a doporučuji všem ženám, které potřebují načerpat sílu a inspiraci pro život, pro změnu, pro radost, pro sebe samu."
Kateřina Dočkalová, manažerka lidských zdrojů
"Jsem nadšená, že jsem objevila Petřiny rozhovory o ženských kruzích. Na začátku poslechu si připadám jako ta, kterou Petra bere a za ruku a odhrnuje záclonu do místnosti plné žen. Poodhrnuje ji velmi jemně a empaticky, nechá mě naslouchat, ale i vysvětluje, co se uvnitř děje. Mohu s úžasem pozorovat dění, seznamovat se zákonitostmi, mohu cítit kousek ženské kruhové energie. Rozhovory jsou mi inspirací i povzbuzením. Děkuji za ně! "
Helena Hájková, virtuální asistentka ze Slováckahajkovaonline.cz

Poslechněte si inspirativní rozhovory o ženských kruzích 

Poslechněte si rozhovory o ženských kruzích se ženami, které kruhy vedou, nebo se jich samy účastní. Všechny rozhovory o ženských kruzích najdete v playlistu na mém youtube kanálu