Společné putování

Ztratila jste svůj směr? Najděte ho na cestě přírodou.

Co takhle na chvíli zmizet v české divočině? Udělat si čas jen sama na sebe a nechat se opečovávat přírodou? Zpomalit, dívat se kolem sebe, ptát se a nacházet v sobě i v krajině odpovědi na své otázky?

Vydejme se na společné putování, na jehož konci získáte to, pro co jste se na cestu vydala.

Proč se vydat na společné putování?

  • Chůze je přirozený pohyb, který má blahodárné účinky na naše tělo i náladu. V pohybu se stáváme bdělejšími a více vědomými. 
  • Při chůzi si pročistíme hlavu a snadněji se napojíme na své pocity a tělo. V přírodě dokážeme sledovat vnitřní konflikty s určitým odstupem.
  • Příroda dokáže čarovat a předkládá do cesty situace nebo symboly, které vás přiblíží k odpovědím, jež potřebujete znát. 
  • Provedu vás nejenom přírodou vnější, ale díky správně položeným otázkám i přírodou ve vás. Budete mít dostatek prostoru najít odpovědi na svoje otázky.

Co očekávat od společného putování?

Jak společné putování probíhá a co od něj můžete očekávat? 

Každá cesta je jiná. Dopředu není nikdy jasné, co všechno při putování zažijete a co si z něj odnesete. Na začátku putování si ujasníme váš záměr, očekávání a vaše požadavky na náročnost trasy. Nejde o to vylézt na nejvyšší horu nebo si dát pořádně do těla. Můžeme kráčet pár hodin nebo ležet na louce. Podstatné je, aby pro vás byla cesta příjemná. 

Na společnou pouť máme celý den. Po předchozí domluvě můžeme putovat i déle. Na začátku cesty se navzájem představíme. Poté se naladíte na dosažení svého záměru a necháte se vést. Můžete mluvit, mlčet nebo pozorovat okolí a být všímavá vůči tomu, co se kolem vás děje – co slyšíte, vidíte a jak se cítíte.

Budu vaší průvodkyní a podpořím vás v tom, abyste na konci odcházela s konkrétními odpověďmi nebo řešením. Na závěr si vytvoříte mapu své pouti. Do té otisknete důležité okamžiky, dojmy a emoce. K prožitkům z pouti se tak budete moct vracet a navázat na ně.

Společné putování probíhá v Praze a jejím okolí nebo ve Středočeském kraji. Trasu si můžete zvolit sama, anebo necháte její plánování na mně.

Jak pouť probíhá? 

  1. Rozhodla jste se absolvovat pouť se mnou? Není nic jednoduššího, než se na ni přihlásit.
  2. Krátce si zavoláme a ujasníme si praktické věci. Prostor bude i pro vaše dotazy.
  3. V den pouti se sejdeme na domluveném místě. Popovídáme si o vašem záměru a očekávání.
  4. Vydáme se na cestu, na které vás budu doprovázet, a necháme se překvapit tím, co pro nás příroda přichystá.
  5. V závěru si vytvoříte mapu pouti, díky které se budete moci vracet k prožitkům z celého dne a dále na sobě pracovat.

Kolik to stojí aneb Dar za dar

Provázet ženy na společných poutích považuji za své poslání. Vycházím při něm z filosofie „Dar za dar“. To znamená, že poutnice hradí náklady na cestu: dopravu, ubytování, stravu pro sebe i pro mě. Odměna pro mě se pak skládá ze dvou částí: ocenění mého času, který ženě věnuji, a ocenění přínosu, který z pouti měla. 

Můj čas poutnice ocení stejně jako svůj čas strávený prací. To znamená, že má odměna za den se rovná dennímu hrubému příjmu poutnice. Za tím je myšlenka, že si poutnice cení mého času stejně jako toho svého. Výši druhé části si určí poutnice sama po pouti, podle míry svého pokroku a vlastního uvážení.  

„Vracet se domů z cest je zvláštní pocit. Vše vypadá, voní a působí stejně. Jediné, co se změnilo, jsi ty sám.“ 

 

Francis Scott Fitzgerald

Co o společném putování řekly samy poutnice? 

"Jsem moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit putování s Petrou a ostatními ženami. Hned na začátku na mě dýchla klidná a příjemná atmosféra, která trvala po celou dobu pouti. Ten jeden den mě naplnil klidem. Každodenní běh byl pryč a já prostě jen byla. Záměr, se kterým jsem do poutě šla, jsem si prošla a otevřely se mi další myšlenky a vjemy, které stále zpracovávám. Stále cítím vděk, že jsem mohla být přítomna.Ve společnosti Petry je radost být a pokud bude příležitost, určitě se ráda zúčastním dalšího putování."
Kateřina Nováková
"Pouť mi poskytla možnost oddychu a zastavení se, možnost zamyslet se nad tím, co teď v životě řeším, a to za příjemného – nenuceného doprovázení Petry. Petra má nadání nabídnout inspiraci přirozeným způsobem, který, troufám si tvrdit, vyhovoval všem poutnicím."
Šárka Cihlářová, momentálně maminka na celý úvazek

Podívejte se na referenci od poutnice Katky

Putování pro ženy v rytmu kola roku

Spojte se s přirozeným rytmem roku a využijte jej pro svůj prospěch. Tak jako má každá z nás své cykly a neustále se v čase proměňuje, tak se během roku mění i příroda a její energie. Každé období má svůj význam, pokud jej znáte, můžete využít jeho sílu. Vydejte se na ženské putování kolem roku. Prožijte oslavu důležitých zlomových okamžiků a svátků, které slavili již naši předci jinak a vědomě. Oslavte svou ženskost v přírodě v přirozeném rytmu plynoucího roku.

Nejbližší putování se koná v březnu 2024! 

0103

Zimní putování pro ženy v rytmu kola roku

1.3. 2024 17:00 - 3.3. 2024Centrum Yoga Surya International v Hrobičanech
Potkejte se na cestě zimní krajinou se svou vizí pro letošní rok. Na začátku března, kdy se zima již pomalu chystá k odchodu, dny se prodlužují a období největšího temna již máme za sebou, přichází skvělý čas pro rituální očistu a naladění se na jaro a to nové v nás. Tématy zimního putování proto budou záměr, vize a očista.